parallax background

BİAKADEMİ RENKLİ YİN YOGA EĞİTİMİ

“Yin yoga, hem fiziksel hem de ruhsal bir çalışmadır.”

Fiziksel Olarak: 

Kasların altındaki bağ dokulara ulaşmayı hedefler. Bağ dokuyu esneterek ve eklemlerimizi etkileyerek hareket kabiliyetimizi artırır, dokuları canlandırır, meridyenleri besler. Böylelikle vücut sağlığımız olumlu etkilenir, sağlığımızı koruduğumuz gibi bağ dokunun içindeki kolajen aktive edilerek yaşlılık etkileri de yavaşlatılır.

Ruhsal Olarak:

Vücudumuzdaki enerji kanallarını uyararak enerjimizi dengeler, eksik enerjiyi geri getirir. Zihni dinginleştirir, korku, endişe vb. durumları azaltarak ruhsal dayanıklılığımızı artırır.

Yin yogayı, hep acelenin olduğu, hızlı, hedef dolu tüketimi odak alan günümüz dünyasına bir alternatif, bir şifa olarak düşünebiliriz.

Bizler, derslerimizde pozlarda dururken kendimizle, sınırlarımızla yüzleşeceğiz.

Zamanla adım adım ilerlemeyi, bazen geri adım atmayı, çabayı, çabamızın sonuçlarını kabul etmeyi araştırarak beden ve ruhumuzu birlikte çalıştıracağız.

Yin yogaya emek verdikçe pozlarda derinleştiğimiz gibi; içimize attığımız “Kendine Şefkat ve Farkındalık” tohumları yeşerip sağlığımız, ilişkilerimiz, iş hayatımız vb. gündelik hayatımızın çeşitli konularında bizi koruyan dallar haline gelecektir.

Ancak bu öğreti sadece yin yogayı kapsamamaktadır. 

BİAKADEMİ Renkli Yin Yoga Eğitimi; kişinin kendini tanıması, enerjisiyle tanışması, çakra renklerini dengelemesi, bilinçaltını deneyimlemesi, hayat algısını yönetmesi ve renklerin dilini öğrenmesi öğretisidir aynı zamanda.

Sizler de BİAKADEMİ Bilim İletişim Akademisi çatısı altında, uygulamalı alacağınız bu paket öğretide alanında yetkin eğitmenlerimiz eşliğinde yolculuğa çıkarken aynı zamanda Ayvansaray Üniversitesi’nden onaylı ve e-devlet kaydı olan sertifikaya sahip  olabilirsiniz.

BİAKADEMİ Renkli Yin Yoga Eğitimi İçeriğimiz

“Renkli Yin Yoga Eğitimi öncesi, tüm katılımcılara renk analizi yapılacaktır.”

  1. Hafta: Yin Yoga - Enerjinle Tanış 
  2. Hafta: Yin Yoga - Kırmızı Mavi Renk Enerjileri 
  3. Hafta: Yin Yoga - Çakra Renkleri 
  4. Hafta: Yin Yoga - Yüz Yogası 
  5. Hafta: Yin Yoga - Su/Kas Testi 
  6. Hafta: Yin Yoga - Renkli Meditasyon
  7. Hafta: Yin Yoga - Bilinçaltı Meditasyonu 
  8. Hafta: Yin Yoga - Algı Meditasyonu

BiAKADEMİ Renkli Yin Yoga Eğitimi hakkında bilgi almak için lütfen aşağıdaki formu doldurarak gönderin. En kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.

Bilgi İsteği

    %d blogcu bunu beğendi: