BİAKADEMİ’DEN BİLİM DÜNYASININ ÖNDE GELEN İSİMLERİYLE

BİLİM İLETİŞİM ZİRVESİ

“İnsanın Anlam Arayışı”

BİAKADEMİ, Türk bilim dünyasının önde gelen bilim insanlarıyla 21 Eylül 2019 Cumartesi günü, Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde Bilim İletişim Zirvesi gerçekleştirdi. Zirvenin teması “İnsanın Anlam Arayışı”ydı. Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın açılış konferansının ardından, Prof. Dr. Tayfun Uzbay, Prof. Dr. Sinan Canan, Doç. Dr. Tayfun Doğan ve Doç. Dr. Barış Erdoğan konuşmalarını gerçekleştirdiler.

BİAKADEMİ’nin 21 Eylül 2019 Cumartesi günü, Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdiği Bilim İletişim Zirvesi’nin konuşmacıları birbirinden değerli akademisyenlerden oluşuyordu. Bilim dünyasına çok değerli katkılarıyla tanınan bilim insanlarının konuşmalarıyla katıldığı Bilim İletişim Zirvesi’nin teması “İnsanın Anlam Arayışı”ydı. Zirvenin konuşmacıları Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Prof. Dr. Tayfun Uzbay, Prof. Dr. Sinan Canan, Doç. Dr. Tayfun Doğan ve Doç. Dr. Barış Erdoğan’dı.

Bilim İletişim Zirvesi’nde, “İnsanın Anlam Arayışı” Psikiyatri, Nörobiyoloji ve Sosyoloji çerçevesinden ele alınırken; açılış konferansı, Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan tarafından “Anlamın Parçası Olarak İnsan” konuşma başlığı ile gerçekleştirildi.

Beyin konusundaki çalışmalarıyla tanınan Sinirbilim Uzmanı Prof. Dr. Sinan Canan’ın “İnsanın Fabrika Ayarları” başlığıyla yaptığı konuşmanın ardından, Pozitif Psikoloji çalışmalarıyla tanınan Psikolojik Danışman Doç. Dr. Tayfun Doğan, “İnsanın Anlam Arayışı: Bir İnsan Ömrünü Neye Vermeli?” başlıklı sunumunu gerçekleştirdi.

Bilim İletişim Zirvesi’nde, Sosyolog Doç. Dr. Barış Erdoğan’ın “Aşkın Sosyolojisi” sunumunun ardından zirvenin son konuşmacısı Nöropsikofarmakoloji Uzmanı ve Şizofreni tedavisinde kullanılacak ilaç molekülü patentine sahip olan Prof. Dr. Tayfun Uzbay oldu. Uzbay, “İnsanın Anlam Arayışı” temalı zirvede, “Kadın Beyni, Erkek Beyni” başlıklı konuşmasını gerçekleştirdi.

BİAKADEMİ - Bilim İletişim Zirvesi “İnsanın Anlam Arayışı”, 21 Eylül 2019 Cumartesi günü, Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde, 09.30-18.00 saatleri arasında çok sayıda dinleyicinin katılımıyla gerçekleştirildi.

%d blogcu bunu beğendi: